www.apartamentywieza.pl
 
 
   aktualności      Sport      pRZEWODNIK      Hyde Park      Galeria      Kontakt   
 
 
 


Młodzież zapobiega pożarom

16 marca w Szkole Podstawowej w Karsiborze odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorami byli Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wałczu i Urząd Gminy Wałcz, a wśród gości znaleźli się m.in prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Bogdan Wankiewicz, prezes Zarządu Gminnego OSP Piotr Świderski  oraz wiceprezesi Janusz Bartczak i Jerzy Diwyk, komendant gminny OSP Jan Kaczanowicz, a także kapelan powiatowy strażaków brat Krzysztof Mleczkowski.
W konkursie uczestniczyło 21 zawodników, po trzech z każdej szkoły podstawowej i dziewięciu reprezentantów gimnazjów z terenu gminy Wałcz. W pierwszym etapie uczniowie odpowiedzieli na 50 pytań z zakresu bezpieczeństwa pożarowego  budynków, bezpiecznych zachowań w mieszkaniu, szkole, w lesie, sprzętu pożarniczego, struktur  organizacyjnych OSP i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 5 zawodników z obu grup, wyłonionych w eliminacjach pisemnych. Każdy wykonał 4 zadania praktyczne z zakresu użycia sprzętu pożarniczego, identyfikacji osób funkcyjnych w związku OSP, znajomości znaków ewakuacyjnych, bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego. Jury w składzie: Jan Kaczanowicz, Lucyna Niespodziana i Grzegorz Brusiło wyłoniło najlepszych. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Kajusz Mamcarz ze Szkoły Podstawowej w Szwecji, druga była reprezentantka SP w Karsiborze Weronika Szczechowska, a trzecia Aleksandra Kaczorowska z SP w Witankowie. Wśród starszych uczniów najlepsza okazała się reprezentantka gimnazjum w Lubnie Agnieszka Marchewka, drugi był Marcin Tunkiewicz z gimnazjum w Chwiramie, a trzeci Łukasz Kaczor z tej samej szkoły. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z grup będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych.
zb



Komentarze:
Brak opini...
Fotogaleria: Młodzież zapobiega pożarom