www.apartamentywieza.pl
 
 
   aktualności      Sport      pRZEWODNIK      Hyde Park      Galeria      Kontakt   
 
 
 


Awanse na święto Policji

24 lipca, dokładnie w 90. rocznicę powołania Policji Państwowej, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wałczu obchodzili swoje święto.

Uroczystość odbyła się w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Uczestniczyli w niej lokalni samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, wojska, straży pożarnej, służb więziennych, wspierających policję firm i instytucji oraz rodziny funkcjonariuszy.

W czasie uroczystości wręczono policjantom wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie.
Srebrnym Medalem „Zasłużony Policjant”, nadanym przez prezydenta RP za długoletnią służbę, uhonorowano podinsp. Leszka Stańczaka. Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”, nadaną przez ministra MSWiA , otrzymał asp. Krzysztof Jakimiec. Natomiast komendant wojewódzki Policji w Szczecinie podinspektorem Policji mianował Zbigniewa Podhorodeckiego. Awans na stopień nadkomisarza otrzymał Jacek Cegieła, a na stopień komisarza Tomasz Wegner. Awanse otrzymało jeszcze 30 policjantów. Były też nagrody od samorządowców.

- Zawód policjanta jest jednym z najbardziej niebezpiecznych. Każdego dnia służby dla nas narażacie swoje życie i zdrowie - mówił poseł Paweł Suski. - Dla społeczeństwa jesteście gwarantem bezpieczeństwa. Statystyki pokazują, że w powiecie jest coraz bezpieczniej, za co wszyscy wam dziękujemy.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu cieszą się dużym szacunkiem społeczeństwa, a komenda jest jedną z najlepszych w województwie. Gratulacje za dobre prowadzenie jednostki z rąk między innymi... swojego syna, porucznika Patrycjusza Uchrońskiego (pracownika Zakładu Karnego w Wierzchowie) odebrał komendant KPP w Wałczu Jerzy Uchroński.

- Przełożony jest taki, jacy są jego podwładni - podkreślił insp. Uchroński. - Objąłem to stanowisko po Jerzym Millerze, zastałem super załogę, dobrą Prokuraturę i Sąd, dobrych samorządowców. Jak z takimi ludźmi osiągać złe wyniki?

Muzycznym prezentem dla policjantów był krótki koncert wokalistek zespołu Wheasper. Jeden utwór policjantom zadedykowała również prowadząca zespół Estera Marszewska.
Po części oficjalnej, policjanci i ich goście przenieśli się do Klubu Garnizonowego na mniej uroczystą część święta.
ZBKomentarze:
Brak opini...
Fotogaleria: Awanse na święto Policji